Harmonogram
wywozu śmieci

map_1.png map_2.png map_3.png map_4.png map_5.png map_7.png


Zasady selektywnej zbiórki odpadów na terenie Gminy Istebna

1) niebieski–papier, tektura, książki, zeszyty (należy wyjąć metalowe zszywki czy sprężynki, tak samo postępujemy z foliowymi elementami, np. w kopertach) oraz opakowania z papieru i tektury, ważne jest aby papier nie był mokry ani niczym pobrudzony. Karton przed wyrzuceniem musimy oczyścić np. z resztek taśmy klejącej.

2) żółty-tworzywa sztuczne, opakowania z tworzyw sztucznych, metale, opakowania wielomateriałowe, puste butelki plastikowe po różnych napojach (np. typu PET),przy czym należy pamiętać aby butelki dobrze zgnieść tak by nie zajmowały dużo miejsca oraz odkręcić nakrętkę, gdyż jest zrobiona z innego plastiku niż butelka. Oczywiście należy ją wrzucić też do żółtego worka lub można pomyśleć o zbieraniu nakrętek, które często są zbierane przez różne instytucje na cele charytatywne. Puste butelki plastikowe po kosmetykach i środkach czystości (np.: po szamponach, płynach), plastikowe opakowania po żywności (np.: kubki po jogurtach, margarynach), folie i torebki z tworzyw sztucznych, czyste kanistryplastikowe, kartony po mleku, sokach, opakowania stalowe i aluminiowe (puszki, pudełka, folie itp). Do plastiku wrzucamy też opakowania po chipsach, batonach, zupkach w proszku itp. to laminaty z folii, papieru i aluminium, a więc opakowania wielomateriałowe. Powinny być one względnie czyste, głównie z tego względu by resztki jedzenia lub innych substancji nie gniły.Nie wolno wyrzucać tutaj opakowań po medykamentach, olejach, smarach, puszek po farbach i lakierach, opakowań po środkach przeciw chwastom i owadom.


3) zielony- szkło białe i kolorowe oraz opakowania ze szkła,butelki szklane, słoiki -naczynia należy odkręcić, opróżnić i wypłukać, zakrętki dać do żółtego worka. Nie można wrzucać:


-szkła płaskiego (szyby okienne i samochodowe), szkła zbrojonego,


-luster–mają inną temperaturę topnienia od szkła opakowaniowego i nie stopią się razem z butelkami i słoikami),


-szklanek, kieliszków, szkła kryształowego,


-naczyń żaroodpornych, ceramiki (fajans, porcelana, naczynia typu arco, doniczki, miski, talerze), żarówek, świetlówek,


-kineskopów, szklanych opakowań farmaceutycznych i chemicznych z jakąkolwiek pozostałością zawartości.


  4) brązowy- odpady i opakowania ulegające biodegradacji:odpady z owoców (oprócz grejpfruta) i warzyw, liście, skoszona trawa, chwasty, fusy od herbaty i kawy (razem z filtrami),skorupki jaj. Nie należy wrzucać resztek jedzenia, mięsa, kości. Wszystko to co nie nadaje się do segregacji do powyższych worków dajemy do czarnego worka, czyli odpadu z selekcji


 Wróć

O firmie

Nasza specjalizacja to obsługa miast, gmin oraz małych i dużych przedsiębiorstw w zakresie gospodarowania odpadami komunalnymi, gruzu, ziemi, odzysku surowców wtórnych itp.
Opracowujemy i wdrażamy systemy pozbywania się odpadów. Współpracujemy z miastami i gminami w ramach prowadzenia "selektywnej zbiórki odpadów komunalnych".

Odbieramy makulaturę, pet, odpady folii i tworzyw sztucznych, stłuczkę szklaną, złom, odpady komunalne - "smieci", gruz, ziemię. Oferujemy możliwość podstawienia naszych kontenerów.

Jesteśmy przygotowani do realizacji (na zlecenie przedsiębiorstw i "organizacji odzysku") odzysku odpadów zgodnie z ustawą "o obowiązkach przed-
siębiorców w zakresie gospodarowania niektórymi odpadami oraz o opłacie produktowej i opłacie depozytowej".