Harmonogram
wywozu śmieci

map_1.png map_2.png map_3.png map_4.png map_5.png map_7.png


METAL - JAK SEGREGUJEMY?

W większości gmin metale zbierane są razem z tworzywami sztucznymi. Zdarza się również, iż gmina ma osobny pojemnik na metale. Na terenie Gmin Cieszyn, Skoczów, Hażlach oraz Wisła i Istebna metale możemy umieszczać w żółtym worku:Jakie metale możemy segregować?:


np. metalowe nakrętki, kapsle, puszki po napojach, puszki po konserwachNie wolno wrzucać!!:


baterii, zużytego sprzętu elektronicznego, AGD, puszek po farbach i lakierachDlaczego warto segregować?


Recykling aluminium pozwala ograniczyć zanieczyszczenie powietrza o 95%, wody o 97%, energii o 95% w porównaniu do produkcji z surowca pierwotnego. Obniża to koszt produkcji o 30 do 60%. Co jeszcze zyskamy? 1 tona aluminium z odzysku pozwala zaoszczędzić do 8 ton boksytu, 14 tys. kWh energii, 40 baryłek ( 6300 litrów) ropy oraz 7,6m3 miejsca na składowisku odpadów.


Z kolei recykling 1 tony blachy stalowej pozwala zmniejszyć o 86% zanieczyszczenia powietrza , o 40% zużycie wody, o 84% zużycie energii oraz 1,5 tony rudy, 0,5 tony koksu i 3 - 4kg cyny w porównaniu do produkcji z surowca pierwotnego. Ostatecznie domieszka stali z recyklingu obniża koszt produkcji o 30 - 40%.


 


 

Wróć

O firmie

Nasza specjalizacja to obsługa miast, gmin oraz małych i dużych przedsiębiorstw w zakresie gospodarowania odpadami komunalnymi, gruzu, ziemi, odzysku surowców wtórnych itp.
Opracowujemy i wdrażamy systemy pozbywania się odpadów. Współpracujemy z miastami i gminami w ramach prowadzenia "selektywnej zbiórki odpadów komunalnych".

Odbieramy makulaturę, pet, odpady folii i tworzyw sztucznych, stłuczkę szklaną, złom, odpady komunalne - "smieci", gruz, ziemię. Oferujemy możliwość podstawienia naszych kontenerów.

Jesteśmy przygotowani do realizacji (na zlecenie przedsiębiorstw i "organizacji odzysku") odzysku odpadów zgodnie z ustawą "o obowiązkach przed-
siębiorców w zakresie gospodarowania niektórymi odpadami oraz o opłacie produktowej i opłacie depozytowej".